Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Mavi Yolculuk, Mavi Tur Bölgeleri

BODRUM

Bodrum “Mavi Tur”un  en iyi duraklarından biridir. Dünya’nın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ne, mitolojik figürlere ve hikayelere, eski antik kentlere ev sahipliği yapan, Türkiye’nin batısındaki en ünlü ve en renkli cennet köşelerinden biridir. Yalnızca tarihiyle değil, ünlü Yazar Cevat Şakir’in aşkı olmasıyla edebiyata da sık sık konu olmuş, aşklara, keşiflere yeniliklere kucak açmıştır. Bu yönüne ek, gece hayatı, farklı lezzetleri ve eğlenceli dünyasıyla Bodrum sizler için en iyi başlangıçlardan biri olacaktır.

 

MARMARİS

Marmaris de Muğla’nın diğer bir cennetidir. Burası da muhteşem maviyle şehirle kucak kucağa yaşayan ormanların birleştiği bir kenttir. Tarihi açıdan bir çok uygarlığa ev sahipliği etmiştir burası. Mısır, Asur, Pers, Makedon, Roma, Bizans ve Selçuklu uygarlıklarından kalan eserleri hala bünyesinde barındırır. Karya dilinde “Doğa Kenti” anlamına gelen Fiskos ismiyle adını tarihe kazımış bu kent, isminden de anlaşıldığı gibi bugün de görenleri doğasıyla büyülemektedir. Ulu çınar ağaçlarının kolladığı, yemyeşil bu kentin, cıvıl cıvıl insanları ve hareketli sokaklarıyla beraber tatilinize güzel bir başlangıç olacak burası.
 

FETHİYE

Fethiye Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan ve cennet Bodrum’dan sonra en büyük 2. ilçedir. Tıpkı Bodrum gibi yeşille maviyi bir araya getiren bu küçük kentin eski ismi, “Uzak Diyar” anlamına gelen Meğri’dir. M.Ö 3000’lerde Likya Uygarlığı’ndan M.Ö. 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu’na kadar bir çok uygarlığa ve uzun bir geçmişe tanıklık etmiş bu kent hem doğasıyla hem de hikayesiyle turistlerin ilgi odağı olmuştur. Özellikle Ölüdeniz’iyle de tanınır bu kent. Turkuaz rengi suyunun bembeyaz kumların sıcağına sarıldığı bu muhteşem sahiller tatiliniz için mükemmel birer başlangıç olacaktır. Ayrıca burada, gün  batımının büyüleyici renklerine şahit olma imkanı bulacak ve belki de güneşin kendini ulu gövdesinin arkasında batırdığı 1975 metre uzunluğundaki Babadağı’nda usta hocaların eşliğinde yamaç paraşütü yapabileceksiniz. Gemiler Adası ise mavi sularının altında Bizans kalıntılarını sakladığı doğal güzelliği ve tarihiyle görenleri etkileyen bir yerdir. Hristiyan mezarları, hilal şeklindeki koyu ve derme çatma şirin restoranlarıyla aklınızı başınızdan alacak muhteşem bir durak olacaktır.

 

ANTALYA

Antalya, “Mavi Tur” yolcularının Akdeniz kıyılarındaki fetihine çok iyi bir başlangıç noktasıdır. “Türk Riviera”sı olarak da anılan bu muhteşem şehir, sokaklarında portakal ve deniz kokusunu bir araya getirip palmiyelerle onları süsleyen muhteşem bir görünüme sahip. Masmavi bir denizi ve sıcacık upuzun sahillere sahip bu kentin yalnızca doğal güzellikleri değil aynı zamanda tarihi de odak noktası olmuştur. Attolos yurdu anlamına gelen bu şehir Bergama krallığından sonra bir süre bağımsız bir kent olarak kalsa da sonraları korsanlarca ele geçirilmiş ve bugün sahip olduğu kalıntıları gerisinde bırakmıştır. Bu kalıntılardan en ünlüsü ise Kaleiçi’dir.

 

GÖCEK

Mavi turunuzun, Dünya’nın ve Türkiye’nin en gözde limanlarından Göcek’te başlayacak olması hem ulaşım olanakları sayesinde konforlu bir başlangıç yapmanızı hem de yerel halkının sıcaklığı ile kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak, sizler için unutulmaz bir tatilin ilk adımı atılmış olacaktır. Yerel halkın ve esnafın hoş sohbeti ile samimiyeti doyasıya yaşamakla kalmayıp Dünya’nın her köşesinden gelen turistler ile sosyalleşme imkanı bulacaksınız. Etrafındaki 12 adanın muhteşem manzarası ve yeşil ile mavinin şiirsel ahengi ile ruhunuzu huzura doyururken eğlenceden de geri kalmayıp sahil şeridi boyunca uzanan barlarında unutamayacağınız bir gece geçirebilir, müziğin ve ritmin keyfini çıkarabilirsiniz.