Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

GÖCEK-FETHİYE-GÖCEK

Göcek - Fethiye - Göcek
(7 Günlük Program)


1. Gün: Göcek

“Mavi Yolculuk”unuzun ilk günü kiralık yatınızda sizleri bizzat biz, kaptanımız ve yat personelimizle birlikte karşılayacak, yatınızla ilgili her şeyin içinize sindiğine emin olduktan sonra, sizleri “Mavi Tur”unuzla ilgili tüm sorularınıza cevap verecek şekilde bilgilendireceğiz. Bu küçük sohbetimiz ve karşılamamız sırasında sizler için özenle hazırlanmış ikramlarımız da teknenizde sizleri bekliyor olacak.

Mavi turunuzun, Dünya’nın ve Türkiye’nin en gözde limanlarından Göcek’te başlayacak olması hem ulaşım olanakları sayesinde konforlu bir başlangıç yapmanızı hem de yerel halkının sıcaklığı ile kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak, sizler için unutulmaz bir tatilin ilk adımı atılmış olacaktır. Yerel halkın ve esnafın hoş sohbeti ile samimiyeti doyasıya yaşamakla kalmayıp Dünya’nın her köşesinden gelen turistler ile sosyalleşme imkanı bulacaksınız. Etrafındaki 12 adanın muhteşem manzarası ve yeşil ile mavinin şiirsel ahengi ile ruhunuzu huzura doyururken eğlenceden de geri kalmayıp sahil şeridi boyunca uzanan barlarında unutamayacağınız bir gece geçirebilir, müziğin ve ritmin keyfini çıkarabilirsiniz. Sizler için özenle hazırladığımız akşam yemeğinin ardından kiralık yatınızın kamarasında  ilk günün yorgunluğunu atabilir,  gece istirahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

2. Gün: Kızıl Ada, Fethiye

“Mavi Tur”unuzun 2. gününde Göcek’in sonsuz mavisine uyandınız ve kiralık guletinizin rotasını bir diğer doğa harikası Kızıl Ada’ya çeviriyoruz. Burada tam anlamıyla doğanın tadını çıkaracaksınız çünkü Kızıl Ada denizaltı zenginlikleri, keçileri, tavşanları ve daha birçok canlısı ile içinizi ısıtacak. Mavi Tur’unuzun unutamayacağınız karelerinden birini ise kart postalı aratmayan Deniz Feneri manzarasında bulacaksınız. Sizler, masmavi denizinin güzelliklerinin tadını çıkardıktan sonra dinlenirken, yatınız yeni durağınız Fethiye’ye doğru yola çıkacak.

Yeşille maviyi bir araya getiren doğal liman kenti Fethiye M.Ö 3000’lerde Likya Uygarlığı’ndan M.Ö. 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu’na kadar bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu tarihi dokusunun yanı sıra, turkuaz-mavi rengindeki berrak suyuyla görenleri hayran bırakan Ölüdeniz, unutamayacağınız manzaralara ev sahipliği yapacak ve sizlere görsel şölen sunacaktır. Cam gibi suların tadını çıkarıp sıcacık kumlarında dinlendikten sonra 1975 metre uzunluğundaki Babadağı’ndan yamaç paraşütü yapabilir, bu doğa harikası limanın bir de gökyüzünden keyfini çıkarma şansı elde edebilirsiniz.

 

3. Gün: Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler

“Mavi Yolculuk”un 3. gününde Fethiye bölgesinin en gözde yerlerinden bir tanesi olan binlerce kelebek bulunduran Kelebekler Vadisi’ne çevireceğiz kiralık yatınızın burnunu. Ufak bir hareketinizle bile gökyüzüne uçuşan ve üstünüzü kaplayan renk renk, desen desen binlerce kelebeğin muhteşem görüntüsünü hayal edin! Bu eşsiz deneyim Mavi Tur’unuzun  unutulmazları arasında yerini alacak, burada yemek yemek ve konaklamak sizler için büyük bir zevk olacaktır.

Fethiye denince akla ilk gelen yer ise şüphesiz Ölüdeniz. Turkuaz-mavi rengindeki berrak suyuyla görenleri hayran bırakan Ölüdeniz, unutamayacağınız manzaralara ev sahipliği yapacak ve sizlere görsel şölen sunacaktır. Cam gibi suların tadını çıkarıp sıcacık kumlarında dinlendikten sonra 1975 metre uzunluğundaki Babadağı’ndan yamaç paraşütü yapabilir, bu doğa harikası limanın bir de gökyüzünden keyfini çıkarma şansı elde edebilirsiniz. Doğaüstü güzelliğinin yanı sıra Ölüdeniz sahip olduğu birçok restoran, tesis ve alışveriş merkezi ile ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, kıyı kısmında da keyifli vakit geçirebileceğiniz bir durak olacak.

Fethiye’nin tarihi dokusunu inceleyebileceğiniz 40 adet dinsel bina,  Hristiyan mezarları ve adanın doruğunda kayalar içerisinde inşa edilmiş kilisesi ile Gemiler Adası sizlere adeta Bizanslılar dönemini anlatacak. Aynı zamanda, sahip olduğu koyu ile bu ada sizlere denizin ve güneşin tadını çıkarmanız ve dinlenmeniz için ev sahipliği yapacak.

 

4. Gün: Kocabük, Gömün Koyu

Mavi Yolculuk’unuzun 4. gününde Antalya’nın sıcak sabahına gözlerinizi açacak ve sizler için özenle hazırlanmış kahvaltınızı ettikten sonra kaptanımız kiralık yatınızı Kocabük’e doğru yöneltecek. Kocabük’ün masmavı sularında sabah serinlemesini yaşamanız için burada bir süre mola verilecek ardından Göbün Koyuna doğru yola çıkılacaktır.

İki yüksek tepenin arasından zeytin ve çam ağaçlarıyla süslenmiş Göbün Koyuna giriş yaptığınızda yeşiline ve mavisine hayran kalırken bir yandan da kaya mezarları ve tarihi kalıntılar ile tarihi dokusunu deneyimleme fırsatı bulacaksınız.

Kiralık yatınızın konforunda bu huzurlu günü yine ahçınız tarafından sizler için özenle hazırlanmış güzel bir akşam yemeği ve gece istirahatiniz ile noktalayacağız.

 

5. Gün: Hamam Koyu, Sarsala

“Mavi Yolculuk”un 5. Günü sabahın erken saatlerinde sizler için özenle hazırlanmış kahvaltınızı yaptıktan sonra, tarihiyle ünlenmiş, Kleopatra Hamamı’na çevireceğiz kiralık yatınızın burnunu. Bu koyda sıcak su kaynağını farkeden Mısır Kraliçesi, buraya bir hamam yaptırmış ve bugünkü göz alıcı kalıntılara ev sahipliği yapan bu koyun efsanesi haline gelmiştir.

Hamam Koyu yalnızca tarihi güzelliğiyle değil aynı zamanda yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle sizleri büyüleyecek. Bu koydan sonra gece istirahati ve konaklama için Sarsala’ya gidilir. El değmemiş doğası ve muhteşem masmavi deniziyle ünlü Sarsala Koyu kendinizi bir anlığına unutacağınız ve muhteşem doğanın görselinde mest olacağınız bir yuva olacaktır sizler için. Dingin suları ve korunaklı yapısıyla kiralık guletinizin de güvenini sağlayacak olan bu koy huzurlu bir geceleme için sizleri kucaklayacaktır.

 

6. Gün: Domuz Adası, Tersane Adası

“Mavi Yolculuk”unuzun  bu gününde yavaş yavaş sona yaklaşırken güzel bir kahvaltıdan sonra kiralık guletiniz adını yaban domuzlarından alan Domuz Adası’na yelken açar. Bu adada turkuaz suların altında gizlenmiş kalıntıların, çeşit çeşit ve rengarenk türlere sahip bitki örtüsünün hafif dokunuşlarıyla güzelleştirdiği manzaranın tadını çıkarabilir, güneş banyonuzla sakin sularının huzurunda dinlenebilirsiniz.

Bu muhteşem koyun tadını çıkardıktan sonra kiralık yatınızın burnunu antik çağlarda Talendria olarak anılan, Tersane Adası’na çevireceğiz. Bu muhteşem balıkçı köyü aslında korunaklı koylarıyla hem yatınıza hem de size birer yuva olacaktır. Mübadeleden kalan antik rum evleri, yeşili ve mavisiyle bu koylar akıllarınıza kazınacak birer muhteşem anı olacaklar.

 

7. Gün: Bedri Rahmi, Yassıca Ada, Göcek Adası

“Mavi Yolculuk”unuzun 7. Gününüzün  erken saatlerinde Taşkaya bükü olarak da bilinen ancak “Halikarnas Balıkçısı”nın başlattığı mavi yolculuğa eşlik eden ve gittiği bu koyda bıraktığı balık resmiyle adından hala söz ettiren, cumhuriyet dönemi entelektüel sanatçılarımızdan Bedri Rahmi’nin adını taşıyan bu koy yine bu turun unutulmazlarından olacaktır. Yalnızca tarihiyle değil, zakkum ağaçlarının süslediği sokakları ve turkuaz sularıyla sizleri güvende hissettirecek, masmavi sularında serinlerken sımsıcak kumlarında yorgunluğunuzu sırtınızdan atabileceksiniz.

Bedri Rahmi Adası’nın entelektüel deneyiminden sonra rotamızı Yassıca Adası’na çevireceğiz. İzmirlilerin uğrak yeri olan bu ada belki de tatilinizin en romantik akşamlarından birine ev sahipliği yapacak kadar farklı manzaralara sahiptir. Zeytin ağaçlarının arasında yok olan güneşin sizleri mest edecek renkleriyle bu görüntü akıllarınıza kazınacak bir tatil anısı olacaktır.

Göcek kiralık guletiniz için yeterli güvenliğe sahip güzel bir liman olacakken sizler için yerel esintileriyle kendinizi evinizde hissettirecektir. Yerel halkın sıcak davranışlarıyla kucaklanacak, samimi esnafı, küçük yerel dükkanları ve lokantalarıyla keyifli ve sımsıcak bir öğlen geçireceksiniz. Sadece yerelliğinin size kattığı tatlı anılarla değil aynı zamanda yeşili, mavisi ve etrafındaki 12 Ada’nın da dokunuşlar yaptığı muhteşem manzarasına da şahit olacak, tadına bakacaksınız. Ayrıca akdeniz ve Ege sularını fethederek gelmiş bir çok yatın da limanı olan bu kent ilgililere bu anlamda da bir ziyafet sunmaktadır. Yerel lezzetlerin, dokunuşların yanı sıra sahil boyunca uzanan barlarında yine Ege ve Akdeniz’den gelmiş bir çok turistle sosyalleşme imkanı da sizlerin olacaktır.

 

8. Gün: Göcek

Şehrin ışıltısına açtınız gözlerinizi. Tatilinizin 8. ve son günündeyiz. Mavi yolculuğunuzu muhteşem anılarla, Ramses Yatçılık’ın size sunduğu fırsatlar ve konforla sizler için özenle hazırladığı ve  tamamen size özel kiralık yatınızda son bir kahvaltıyla tamamladınız. Artık yeniden keşmekeşe, yorgunluğa hazırsınız...