Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Mavi Yolculuk Nedir?

“Mavi Yolculuk”, Ege ve Akdeniz kıyılarında gulet yatlarla gerçekleştirilen özgün bir tatil biçimidir. Türk Rivierası’nın harika doğasının ve tarihinin boylu boyunca keşfedildiği bu yolculuk, farklı deneyimler arayanların en büyük tercihlerinden biri olmuştur.

“Mavi Yolculuk” aslında, adını Bodrum’la özleştirmiş, hatta bu yanıyla da “Halikarnas Balıkçısı” olarak anılan,Türk Edebiyatı’nın değerli, Giritli yazarı Cevat Şakir Kabaağçlı’nın sözü geçen bu küçük kasabaya 1962 yılında sürgün edilmesiyle ortaya çıkar. Zamanla Bodrum adlı bu güzel ve küçük kasabaya duyduğu hayranlık onu Bodrum’un tarihini daha derinden incelemeye iter. Bir sünger avcısından kiraladığı “Yatağan” kayığıyla Ege sahillerini keşfetmek için denizlere atılır ve “Halikarnas Balıkçısı”nın bu gezisi günümüzdeki “Mavi Yolculuk” kavramının doğuşu olmuştur.

Her yıl daha fazla insanı bu güzel kıyıları keşfetmeye çeken “Mavi Yolculuk” doğumundan bu yana gulet yatlarla gerçekleştirilmektedir. İki kişiden 32 kişiye kadar konaklama imkanına sahip bu yatlar, yapımı doğu akdeniz kıyılarında da gerçekleştirilmekle birlikte aslında Bodrum ve Marmaris kıyılarına özgü geleneksel yapılar olarak bilinmektedirler. Önceleri, tıpkı “Halikarnas Balıkçısı”nın “Mavi Yolculuk”unu yaptığı kayık tarzı , balıkçılar ve sünger avcıları için tasarlanmış olan yatlar, uzun bir süreçten sonra günümüzün  “Mavi Tur”larına hizmet veren modern ve konforlu konakları halini almışlardır. Modern zamana uygun biçimde inşa edilmiş kamaraları, mutfakları, güneşlenme ve dinlenme alanlarıyla ihtiyacınız olan rahatlığı, ahşap sıcaklığı içinde geleneksel guletlerde bulmanız mümkündür.

“Mavi Turlar”, Ege kıyılarının hem mavi dünyasını hem de tarihini keşfetmeniz, hem de konforlu bir  tatilden beklediğiniz aktivitelerden ve hizmetlerden yararlanabilmeniz için programlanmıştır. Sabahın ilk ışıklarıyla karşılanan bir “Günaydın”a berrak sularda yüzme ve güzel bir kahvaltı eşlik ederken, gün kıyı seyirleri ve ardından arkeolojik geziler ve doğa yürüyüşleriyle devam eder. Sakin bir günün tadını kitabınızı okuyup güneşlenerek çıkarabilme imkanına sahip olmanızın yanı sıra, snorkelle dalış, balık tutma, jet-ski ve su kayağı  ve diğer su sporları gibi aktivitelerle gününüzü ilginç kılmanız da mümkün olur.

Ramses Yatçılık ise bu yolculuğu daha da özel kılmak için en iyisini sunmaktadır. Firmamız tarafından organize edilen “Mavi Tur”unuz için bir kabin kiralayabilir veya arkadaş grubunuzla beraber bir gulete ya da motor yata tatiliniz boyunca sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz rotada gönlünüzce seyahat etme konforunu size sağlayan şirketimiz, deneyimli kaptan ve mürettebatı ile birlikte güvenli ve son derece keyifli, unutulmaz bir “Mavi Tur” için emrinizde olacaktır.

İşimiz Mavi Yolculuk , Memnuniyetiniz Gurumuzdur...