Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA AYDINLATMA METNİ

İş bu  Aydınlatma Metni Ramses Yatçılık Turizm İnş. Eml. Oto. Gıda İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. ve Londina Travel Turizm Seyahat Acentası olarak firmamız, gerek bünyemizde bulunan web sitelerimizi ( www.ramsesyachting.com –  en.ramsesyachting.com  // www.londinatravel.com.tr -  tr.londinatravel.com.tr ) ve yine firmamız bünyesinde bulunan sosyal medya hesaplarımızı kullanırken, gerekse başka yollarla (yazılı veya sözlü olarak) tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenliği 6698 Sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”’na uygun olarak,  veri sorumlusu sıfatıyla,  kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin açıklamalarda bulunmak ve bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Kişisel veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi,

Kişisel verilerin işlenmesi: Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi,

Veri işleyen: Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel verileri işleyen gerçek veya tüzel kişiyi,

Veri kayıt sistemi: Kişisel verilerin belirli kriterlere göre yapılandırılarak işlendiği kayıt sistemini,
Veri sorumlusu: Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.
Kanun kapsamında şirketimiz veri sorumlusu olarak hareket etmektedir.

Kişisel Verilerin İşlenme Amacı
Veri sorumlusu sıfatı ile Şirketimiz ve Şirketimiz adına şubelerimiz, alt acentelerimiz, çağrı merkezimiz, bağlı şirketlerimiz tarafından ya da internet sitelerimiz ile sosyal medya sayfalarımız veya ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığı ile; kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz; tamamen veya kısmen elde edilebilir, kaydedilebilir , depolanabilir, değiştirilebilir,  güncellenebilir , periyodik olarak kontrol edilebilir, yeniden düzenlenebilir, sınıflandırılabilir, işlendikleri amaç için gerekli olan ya da ilgili kanunda öngörülen süre kadar muhafaza edilebilir, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde Şirketimizin birlikte çalıştığı ya da kanunen yükümlü olduğu kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve/veya Türkiye'de veya yurt dışında mukim olan 3. kişi gerçek kişi/tüzel kişi, hizmet sağlayıcı ve tedarikçi firmalar, sigorta şirketleri ile Şirketimiz ve/veya Şirketimizin alt acenteleri ile paylaşılabilir, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde yurtdışına aktarılabilir ya da kullanılmasının engellenmesi de dahil olmak üzere işlenebilir.

Ayrıca, ziyaretçilerimize özel süreli bültenler, tanıtımlar, bildirimler gönderilmesi, ziyaretçilerimizin sorularına hızlı yanıtlar verilebilmesi ve kaliteli bir hizmet sunulması için yeni hizmetlerimiz hakkında bilgilendirme yapmak amacı ile, Müşterilerimizin tercihlerinin daha iyi tespit edilmesi, pazar araştırmaları ve anketler yapılması amacı ile, websitelerimizdeki ziyaretçi davranışlarını takip edip gelişim sağlamak ve firmamız ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla, satış ve pazarlama faaliyetleri ve şirket içi finansal değerlendirmeler amacıyla, müşteri memnuniyetinin sağlanması veya hizmet kalitesinin kontrolünü sağlamak amacıyla, tarafımıza gelen sözlü veya yazılı tüm taleplere doğru ve etkin bir şekilde cevap vermek amacıyla, kişisel verileriniz belirtilen amaçlar doğrultusunda da sistemlerimize işlenmektedir.

Kişisel Verilerinizin Toplama Yöntemi
Kişisel verileriniz, şirketimiz/şubelerimiz/alt acentalarımız/ internet sitelerimiz/ şirket telefonlarımız ile yapılan aramalar veya mesajlaşmalar / sosyal medya hesaplarımız / partner veya tedarikçi firmalar ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığıyla yazılı, sözlü ya da elektronik ortamda toplanabilir.

Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Şirketimiz, alt acentalarımız, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu ve bu kanun dayanak yapılarak hazırlanan Seyahat Acentaları Yönetmeliği hükümlerinde belirtilen seyahat acentalığı faaliyetlerini yerine getirirken 3. kişi tedarikçi firmalarla anlaşmalar yapmakta ve adınıza hizmet sunumuna yönelik rezervasyon kayıtları gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla, tarafınıza ait gerekli kişisel bilgileri, 3.kişi tedarikçi firmalar ile ( konaklama firmaları, havayolu şirketleri, kara ve deniz dahil ulaştırma hizmeti sunan firmalar, araç kiralama şirketleri, sigorta şirketleri, transfer elemanları, kaptanlar, şoförler, tekne donatanları veya merkez acenteler ve bunlarla sınırlı olmamak üzere sunulan hizmet ile ilgili kişi ve kuruluşlar) paylaşmaktadır.

Dolayısıyla şirketimiz, kişisel verilerinizi, kanunlarımızca yetkili olunmuş kişi, kurum ve kuruluşlar ile turizm ve tüketici hukuku mevzuatı kapsamında bilgi işlenmesine izin verilenler ve şirketimizin tabi olduğu mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesi yanında sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacı ile şirketimiz ile şube ve alt acentalarımız ile ve ilgili diğer kişi ve kuruluşlarla 6698 sayılı Kanunda belirtilen şekilde işleyebilecektir.

İlgili Kişi Olarak Haklarınız
6698 sayılı kanunun 11. Maddesi çerçevesinde şirketimize başvurarak; haklarına sahipsiniz.

KVKK madde 11’de belirtilen haklar kapsamında kişiler taleplerini, yazılı olarak Şirket’imize iletebilir. Başvurular için iletişim bilgilerimiz aşağıda yer almaktadır.

İşbu bilgilendirme, beyan ve onay formu, şirketimiz ve şirketimiz adına alt acentalarımız ile imzalamış olduğunuz her türlü hizmet sözleşmesi ve hizmet alımına yönelik taleplerinizin eki ve ayrılmaz bir parçasıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Ramses Yatçılık Turizm İnş. Eml. Oto. Gıda İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti.
Londina Travel Turizm Seyahat Acentası
E-Posta adresleri: info@ramsesyachting.com | info@londinatravel.com.tr
Adres: Eskiçeşme Mahallesi Sadi Irmak Caddesi No:27E/1 Bodrum/MUĞLA
Tel: 0252 316 22 82
GSM1: 0534 207 02 20
GSM2: 0534 889 69 89