Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

BODRUM-KUZEY ONİKİ ADALAR

1.Gün - Bodrum 

Mavi Yolculuk”unuzun ilk günü kiralık yatınızda sizleri bizzat biz, kaptanımız ve yat personelimizle birlikte karşılayacak, yatınızla ilgili her şeyin içinize sindiğine emin olduktan sonra, sizleri “Mavi Tur”unuzla ilgili tüm sorularınıza cevap verecek şekilde bilgilendireceğiz. Bu küçük sohbetimiz ve karşılamamız sırasında sizler için özenle hazırlanmış ikramlarımız da teknenizde sizleri bekliyor olacak. 

 “Mavi Tur”unuzun ilk gününde sizleri efsanelere şiirlere konu olmuş Bodrum kucaklayacak. Burada kiralık yatınıza yerleştikten sonra keşif için begonvil kokan dar sokaklarında kaybolmanız mümkün. Dünya’nın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ne, mitolojik figürlere ve hikayelere, eski antik kentlere ev sahipliği yapan, Türkiye’nin batısındaki en ünlü ve en renkli cennet köşelerinden biridir bu kent. Her saniyesinde omuzlarınızdaki yükü biraz daha silkeceğiniz anılar yaşar, manzaralara şahit olursunuz. Yalnızca tarihiyle değil, ünlü Yazar Cevat Şakir’in aşkı olmasıyla edebiyata da sık sık konu olmuş Bodrum sizleri gece hayatıyla da farklı ve lezzetli deneyimler kazandırma konusunda fark yaratacaktır.

Günün yorgunluğu üzerinizdeyken ilk gecenizi geçirmeniz için kiralık yatınızı özenle hazırlanmış enfes bir akşam yemeğini, tüm dertlerinizi geride bırakmanızı sağlayacak kiralık yatınızın ahşap kokusunu ve denizin ninni sesini bir araya getirerek terapi etkisi yaratacak bir geceyi hizmetinize sunarız. 

2. Gün - Kos Adası

Bodrum’un büyülü akşamlarından gözünüzü sabahın içinizi ısıtacak ilk ışıklarına açtınız. “Mavi Tur”unuzun ikinci günündeyiz ve sizleri turunuzla ilgili bilgilendirdikten sonra kiralık yatınızın demirini alır ve Kos Adası’na doğru yelken açarız.

Yunanistan’ın Oniki Adalar zincirine bağlı olan bu ada belki de Bodrum Kıyıları’na ayna tutan ve kendinizi evinizde hissettiren muhteşem küçük bir kenti barındırır içinde. Burada gözünüze ilk çarpan şeyler Türk lokantaları olacaktır. Bu sıcak küçük işletmeler ve kent halkı size güzel deneyimler kazandıracaktır. Gece ise kalabalıklar sokakları dolduracak ve eğlence yerlerinde hem eğlenecek  hem de belki de Dünya’nın birçok yerinden insanla kaynaşma imkanı bulmuş olacaksınız. 

Kos size bu küçük şehir yaşantısıyla unutulmazları yaşatırken aynı zamanda büyüleyici doğası ve zengin tarihi geçmişiyle sizi gönlünüzden vuracak. Muhteşem sahilleri Bembeyaz evlerin yemyeşil ağaçlar ile birleştiği tepeleri ve daha bir çok eşsiz güzelliği kucaklamış bu ada, Tıp biliminin babası olan Hipokrat’ın evi olmasıyla da önemli bir yere sahiptir. Buradaki tarihi eserler,  Pers İmparatorluğu’ndan Bizans’a; St. John Şövalyelerinden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar bir çok egemenliğe tanıklık etmiş yapılardır aslında. Burada “Asklipios” , “Şövalyeler Kalesi”, “Büyük Hipokrat Ağacı” gibi eserleri gezerek siz de geçmişin bir parçası olabilirsiniz.3. Gün - Pserimos Adası, Leros Adası

“Mavi Yolculuk”unuzun 3. günü sabahın ilk ışıklarının sizlere eşlik ettiği güzel bir kahvaltıdan sonra kiralık yatınızı Pserimos sahillerine çevireceksiniz. Burası el değmemiş doğal dokusuyla sizlere şehrin keşmekeşinden sonra çok iyi gelecek muhteşem bir adadır. Bu adanın doğal güzelliklerinin yanı sıra taverna ve kafelerle sahil manzarasının ve sıcak insanların tadını çıkarabilirsiniz. serinlemek ve teninizi güneşin ısıtması için sereserpe uzanacağınız sahiller ve masmavi bir deniz de yine bu küçük adanın size sunacağı güzel olanaklardandır. 

Sonraki durağınız olan Leros Adası ise geleneksel mimarisi, sakin ve huzurlu sokakları, rengarenk ve sıcakkanlı insanlarıyla hayalinizdeki Yunan Adası konseptinin tam karşılığını vermektedir. Burada insanlarla tanışıp yeni arkadaşlıklar edinebilir, küçük kentin tadını çıkarabilir ve Mavi Tur’unuza neşe katabilirsiniz. Hatta bunlar için küçük şirin tavernalar en iyi hizmetleriyle sizleri bekliyor olacaklar.  Burada bulunan Lakki Limanı ise Art Deco mimari yapısıyla büyük bir görsel ziyafet olacaktır. Bu adada bulunan Leros Kalesi gibi tarihi dokusu bulunan mekanları ziyaret etmek de keşfinizi bu anlamda da tamamlayarak tam bir deneyime dönüştürecektir. Panteli koyunda bulunan küçük balık restaurantlarında muhteşem lezzetleri çok ucuz fiyatlar ödeyerek tadabilirsiniz. Adanın batısında bulunan Kokkali yakınlarında denizinin üzerinde bulunan ve karaya küçük dar bir yolla bağlanan tarihi Agios İsidoros Kilisesi’ni ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Daha önceki yıllarda tüm detayları tarafımızca hazırlan  bu adada düzenlediğimiz bir düğün töreniyle dünya evine giren misafirlerimizin hala rüyalarının düğününü organize ettiğimizi bilmenizi isteriz. Düğüne ait özel videomuz sitemizde yayınlanmaktadır.

Kiralık yatınızın konforunun tadını bu muhteşem adanın limanda güven ve huzurla çıkararak akşam istirahatinizi gerçekleştirmeniz ve Ramses Yatçılık’ın size sunduğu imkanlarla hazırlanmış akşam yemeğinizi sevdiklerinizle yemeniz mümkün olacaktır.

4. Gün - Patmos Adası

4. Gününüzün sabahında sizleri ve kiralık yatınızı küçük ama zengin bir ada olan Patmos’a götüreceğiz. Burası, küçük ve keşfetmesi zevkli bir Yunan Adası’dır. Bembeyaz evlerin denizin mavisiyle buluştuğu bu kıyılar okaliptus, kekik ve çam kokuların dar ve küçük sokakları doldurduğu mahallelere ev sahipliği yapar. Bu ada aynız zamanda St. John ’un İncili’nde yer aldığı için ege kıyılarının Kudüs’ü olarak da bilinmesiyle turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Patmos Adası’nın güzel mi güzel Agriolivado, Kambos ve Grikos plajlarına gidip denizin ve kumun tadını çıkarabilir aynı zamanda St. John mağrasını ziyaret edip burada İsa’nın son yemeğini sembolize eden paskalya kutlamalarına şahit olarak “Mavi Tur”unuza başka anılar katabilirisiniz. 

İlginç mimarisinin bezediği tepelerin ardından batan güneşin muhteşem seyrinden sonra kiralık yatınıza dönebilir ve sizler için hazırlanmış akşam yemeğinin tadına varabilirsiniz.

5. Gün - Lipsi Adası

“Mavi Yolculuk”unuzun bu gününde sabah kahvaltısından sonra muhteşem bir görsel şölene şahit olmanız için kiralık guletinizi Lipsi Adası’na çekecek kaptanımız. Bu ada oniki adalar zincirindeki diğer adalar gibi yine muhteşem mimariye sahip bembeyaz evleri ve tonuna aşık olacağınız masmavi bir denizi ile sizleri kendine hayran bırakacak. Limanıyla sizlere yuva olacak bu adada insanlar, tavernalar ve kafeler gününüzün eğlenceli kısımlarını oluşturacak. Bu adadan yeterince keyif aldıktan sonra akşam yemeğiniz sizlere sunulacak ve gece istirahatinizi büyük bir keyifle yapabileceksiniz. 

6.Gün - Kalimnos Adası

“Mavi Tur”unuzun 6. günündesiniz ve küçük şirin Lipsi Adası’nın huzurlu kucağında kiralık guletinizin konforunda gözlerinizi sabahın ilk ışıklarına açtınız. Omzunuzda ne yük var ne tasa. Bu beş gün boyunca geçirdiğiniz güzel günlere farklı bir deneyim daha eklemeye Kalimnos Adası’na götürürlüyorsunuz. Bu ada sokaklarında dolaşan keçileri, sakin yerel hali, beyaz mahalleleriyle evinizde hissedeceğiniz sıcacık bir yer. Gelenekselliğin ve huzurun ön planda olduğu bu küçük kasaba dağcılık aktiviteleri, plajlarındaki su sporları ve yerel lezzetleriyle tatilinize bambaşka bir boyut kazandırmak için hazır bekleyecek sizleri. 

7. Gün - Turgutreis, Karaincir

“Mavi Yolculuk’unuzun son gününde Yunan Sahillerinden Türk Ege Kıyıları’na demir alırız. Bu günde Turgutreis ve Karaincir sahillerini görme imkanınız olur. Karaincir muhteşem suyuyla ve altın kumsalıyla Ege Kıyılarımızın baş taçlarındandır. Burada son gününüzün keyfini sıcak kumların ve serin suların eşliğinde çıkarabilirsiniz. 

Gece istirahatiniz ve akşam yemeğiniz için ise kiralık guletinizin demiri Bodrum Limanı’na atılacaktır.

8. Gün - Bodrum

“Mavi Tur”unuzun son sabahında bir önceki gecede Bodrum sokaklarının, insanlarının ve  daha birçok dokunun tadına bakmış, ve belki gece boyu ay ışığı altında sevdiklerinizle kiralık guletinizin konforunun tadını çıkarmış olmanın verdiği huzurla gözünüzü yine bir Bodrum sabahına açtınız. Artık Cevat Şakir’in buraya neden aşık olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. Onun fethettiği kıyıları sizler de fethettiniz, omuzlarınızdaki tüm yükten kurtuldunuz ve şiir gibi bir tatilin ardından  muhteşem anılarla “Mavi Tur”unuzu sonlandırdınız...