Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Marmaris - Fethiye Mini Tur

15.02.2021

images/marmaris_fethiye_mini_kabinkiralama_ramsesyat.jpg

1.Gün: Marmaris
 
“Mavi Tur”un ilk gününe sizleri Marmaris Yat Limanındaki teknenize saat 15.30’dan itibaren yerleştirerek başlayacağız. Bu gün içinde turumuzun ilk durağı Türkiye’nin sayılı tatil cennetlerinden biri olan Marmaris’i tanıma imkanınız olacak. Bu günde, yeşille turkuaz mavisini bir araya getiren, sokaklarındaki canlılığı, tarihi eserleri ve zengin mutfağıyla ünlü bu küçük şehri gezebilir, denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Küçük Marmaris ziyaretinizi ise teknenizin konforunda güzel bir akşam yemeğiyle ve size sunduğumuz tam donanımlı kabinlerinizdeki istirahatinizle sonlandırabilirsiniz.

2.Gün: Ekincik Körfezi- Dalyan
“Mavi Tur”un ikinci günü ise kıyıların muhteşem ziyaretine bir başlangıçtır. Sabahın sıcak ışıklarının eşliğindeki kahvaltıdan sonra sizlere tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verecek ve  teknenizin hareketini başlatacağız. Marmaris’i sizin için daha da unutulmaz kılacak, kudretli çam ağaçlarıyla etrafı sarılmış, doğanın sizleri cezbedecek tüm sıcak ve soğuk tonlarını bir araya getirmiş Ekincik Koyu’na demir atacağız. Burada sizlere o çok meşhur küçük  Dalyan kasabanızı görmeniz için opsiyonel olarak hazırlanmış Dalyan turunu hizmetinize sunacağız.. Burada Köyceğiz Gölü’nden akarak Akdeniz sahillerine dökülen kanalında, sazlıklar arasında küçük teknelerle gezintiye çıkabilir, kanal üzerindeki restoranlarda doğayla lezzetlerin buluşmasına şahitlik edebilirsiniz. “Mavi Tur” unuzun bu gününde sizler için özenle hazırlanmış akşam yemeğinizi ve istirahatinizi Ekincik Körfezi’nin huzurlu sularında hafif akşam meltemi eşliğinde sizlere sunacağız.

3.Gün: Batık Hamam- Tersane Adası- Kızılada
“Mavi Yolculuk”un 3. gününde kaptanımız sabahın ilk ışıklarında sizleri ünlü hırçın dalgalarıyla Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları’nın arasından henüz deniz sakinken sizleri buradan geçirir. Buradan yükselen dağların yemyeşil ağaçların arasında saklanmış, bölgenin en güzel körfezlerinden olan Göcek Körfezi’ne gideceğiz. Burada yine sizler için hazırlanmış leziz kahvaltınızı etmeniz ve turkuaz sularda serinlemeniz için, tarihe şahitlik etmiş hamam kalıntılarına ev sahipliği yapan Batık Hamam Koyu’na demir atacağız. Bu koyda sabah saatlerinizin tadını çıkardıktan sonra Tersane Adası’na doğru seyre çıkacağız. Yine eski Osmanlı tarihine, rum evlerinin kalıntılarına ev sahipliği yapan bu adada küçük bir yürüyüşe çıkabilir,   yeşil-mavi sularında serinleyebilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği ve gece istirahati için Deniz Feneri ile ünlü Kızılada’ya geçeceğiz.

4.Gün: Fethiye
Kızılada’da geçirilen bir geceden sonra “Mavi Yolculuk”unuzun son durağı olan Fethiye’ye yelken açacağız.  Antik çağda Apollo’nun oğlu olan Telmessos’un adıyla anılmış, Pers, Roma ve Bizans imparatorluklarına ev sahipliği yapmış hem bu yönden muhteşem arkeolojisi ve mitolojisiyle büyüleyen hem de Kelebekler Vadisi, şövalye adası, Ölüdeniz gibi doğal güzellikleriyle özgün bir kent olan Fethiye’yi keşfetme imkanınız olacak. Opsiyonel olarak sunulan safari turuyla bu kentin güzelliklerini keşfedebilir, mavinin tüm tonlarını barındıran Samanlık Koyu’nun serin sularında ferahlayabilirsiniz. Daha sonra Ece Saray Marina’ya 16.00 sularında demir atan teknenizin akşam ziyafetine katılabilir ve ardından “Mavi Yolculuk”unuzu sonlandırabilirsiniz.  

ÖNEMLİ NOT: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.
Fiyat Detayları
Dönem Tarih Fiyat
1 24 Nisan - 14 Mayıs / 16 - 27 Ekim    2.280 TL  
2 15 Mayıs - 04 Haziran / 25 Eylül - 15 Ekim  2.760 TL 
3 05 - 25 Haziran / 04 - 24 Eylül   3.300 TL
4 26 Haziran - 16 Temmuz / 28 Ağustos - 03 Eylül  4.080 TL 
5 17 Temmuz - 27 Ağustos   4.740 TL 
 
 
TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI
• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.
• Tek kişi farkı ( Single Supplement ) %60’dır.
• Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez.

 
FİYATLARA DAHİL OLANLAR
• Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
• Yemek esnasında 0,5 L su ücretsiz olarak verilir.
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.
• Palamar ücretleri.
• Mürettebat servisi.
• Kullanma suyu.
• Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.
• Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.)
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b).

• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
• K.D.V.
• Yunan Adaları programlarında;
• Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
• Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar.

 
FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları.

• Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.

 
****ÖNEMLİ :  KABİN KİRALAMA TURLARINDAKİ ; KÜLTÜREL TURLAR, ÖREN YERLERİ , MÜZE GİRİŞLERİ VE OPSİYONLU KARA TURLARI VE HAVA ALANI TRANSFERLERİ (EXTRA)  TARAFIMIZDAN DEĞİL TUR OPERATÖRÜNÜN DÜZENLEDİĞİ ORGANİSAZYONLARDIR .

**** İlk Depar 08.05.2021 - Son Depar 16.10.2021