Bodrum - Kuzey On İki Adalar - Bodrum

Bodrum - Kuzey On İki Adalar - Bodrum

Bodrum - Kuzey On İki Adalar - Bodrum

1. Gün: Bodrum
 

“Mavi Yolculuk”unuzun ilk gününde, öğlen güneşinin yakıcı sıcağı çekildiğinde, teknelerinize yerleşmek için uygun saatler başlayacaktır. Saat 15.30 itibariyle masmavi sulara “merhaba” diyebilir ve kabinlerinize yerleşmeye başlayabilirsiniz. Mavi yolculuk sizin için resmen başlamış olacaktır! Sizler kabinlerinşzşn ve güvertinşzşn keyfini çıkarırken, uzman aşçılarımız ve ekibimiz servisi akşam yemeğiyle birlikte başlatacaklardır. Bu ilk gecede konaklama ise mavinin ve şehrin kucağı Bodrum’da yapılacaktır.

 

2. Gün: Kos (İstanköy)

 

Güzel, parlak bir sabaha uyanarak size özel hazırlayacağımız kahvaltıyla güne başlarsınız. Tur programınıza dair bilmek isteyeceğiniz detaylar da kahvaltıdan sonra sizlerle paylaşılır. Sırada mavi yolculuk için Kos Adasına girmeden önce gümrük işlemlerini halletmek vardır. Yüzme keyfiniz için Lambi Plajı’nda güneşin ve denizin kucağında kısa bir mola verebilirsiniz. Üstelik Lambi Plajı limana da çok yakındır. Arzu ederseniz Haftalık “Mavi Tur”unuzun geceleri de gündüzler kadar renkli geçebilir. Kos Adası en hareketli gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou isimli barlar sokağına sahiptir ve burası aradığınız her şeyi bulabileceğiniz kadar canlı ve kalabalıktır.

 

3. Gün: Pserimos-Leros

 

“Mavi Yolculuk”unuzun 3. gününde kahvaltınızı yapmanız ve masmavi sularda serinlemeniz için kaptanımız sizleri Pserimos Adası’na götürecek. Burası el değmemiş doğal dokusuyla sizlere şehrin keşmekeşinden sonra çok iyi gelecek muhteşem bir adadır. Bu adanın doğal güzelliklerinin yanı sıra taverna ve kafelerle sahil manzarasının ve sıcak insanların tadını çıkarabilirsiniz. Bu muhteşem güzellikten sonra Leros Adası’na, Xerokampos'da öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Art Deco mimari yapısıyla büyük bir görsel ziyafet olan Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’na giriş yapılır. Bu ada geleneksel mimarisi, sakin ve huzurlu sokakları, rengarenk ve sıcakkanlı insanlarıyla ilk bakışta içinizi ısıtacaktır.  Ayrıca, bu adada bulunan Leros Kalesi gibi tarihi dokusu bulunan mekanları da ziyaret etme imkanınız olacaktır.

 

4. Gün: Patmos

 

“Mavi Tur”unuzun 4. gününde sizleri Patmos’a götüreceğiz. Burası, küçük ve keşfetmesi zevkli, ve inanışa göre mitolojik zamanlarda, Zeus’un  genç kadınların tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesi olan bir Yunan Adası’dır. Bembeyaz evlerin denizin mavisiyle buluştuğu bu kıyılar okaliptus, kekik ve çam kokuların dar ve küçük sokakları doldurduğu mahallelere ev sahipliği yapar. Bu ada aynız zamanda St. John ’un İncili’nde yer aldığı için ege kıyılarının Kudüs’ü olarak da bilinmesiyle turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Patmos Adası’nın güzel mi güzel Agriolivado, Kambos ve Grikos plajlarına gidip denizin ve kumun tadını çıkarabilir aynı zamanda St. John mağrasını ziyaret edip burada İsa’nın son yemeğini sembolize eden paskalya kutlamalarına şahit olarak “Mavi Tur”unuza başka anılar katabilirisiniz.

 

5. Gün: Lipsi

 

“Mavi Yolculuk”unuzun bu gününde sabah kahvaltısından sonra muhteşem bir görsel şölene şahit olmanız için teknenizi Lipsi Adası’na çekecek kaptanımız. Bu ada oniki adalar zincirindeki diğer adalar gibi yine muhteşem mimariye sahip bembeyaz evleri ve tonuna aşık olacağınız masmavi bir denizi ile sizleri kendine hayran bırakacak. Limanıyla sizlere yuva olacak bu adada insanlar, tavernalar ve kafeler gününüzün eğlenceli kısımlarını oluşturacak. Platis Giolis isimli plajları ve Catopanaghia ( 7. yy ) ve Panopanaghia ( 15. yy ) kiliseleri  tatilinize renk katacak diğer ögelerdir.

 

6. Gün: Kalimnos (Kilimli)

 

“Mavi Tur”unuzun 6. günündesiniz ve küçük şirin Lipsi Adası’nın huzurlu kucağında gözlerinizi sabahın ilk ışıklarına açtınız. Bu güzel günlere yeni bir gün daha eklemek için Kalimnos Adası’na yola çıkacaksınız. Bu ada sokaklarında dolaşan keçileri, sakin yerel hali, beyaz mahalleleriyle evinizde hissedeceğiniz sıcacık bir yer. Gelenekselliğin ve huzurun ön planda olduğu bu küçük kasaba dağcılık aktiviteleri, Massouri, Mirties ve Vlyhadia  isimli ünlü plajları tatilinize bambaşka bir boyut kazandırmak için hazır bekleyecek sizleri.

 

7. Gün: Akvaryum - Bodrum

 

“Mavi Tur”unuzun 7. gününde kahvaltının ardından Karaada’ya yöneleceğiz. Doğal güzellikleri ve mucizeleri bir araya getiren bu yer ilk bakıştan itibaren denizinin mavisi ve topraklarının zenginliğiyle sizleri büyüleyecek bir duraktır.Karaadaya oldukça yakın olan Meteor Koyu ise zeytin ağaçları, çarşaf gibi denizi ve “Mavi Tur” hikayenize farklı bir renk katacak meteor atlama aktivitesiyle sizlere unutulmazı yaşatacaktır. Bu koydan sonra ise Poyraz Koyu’na demir atılır. Bu koy da kendini doğal güzellikleri ve masmavi suyuyla ve sepserin rüzgarıyla akşam üstü yorgunluğunuzu atmanıza imkan veren bir cennet köşesi olmasıyla bahsettirir kendinden. Denizaltı yaşamının çok renkli olması ve daldığınız zaman çeşitli deniz canlılarıyla tanışma imkanı bulabildiğiniz denizlerinde, tatilinizin son gününün tadını her yönüyle çıkarmak mümkün olacaktır.

 

8. Gün: Bodrum

 

Bugün hepimizin içinde tatlı bir burukluk olacak. Başladığımız güzel Bodrum Limanı’na geri dönmüş olacağız ve son kahvaltımız için güne merhaba diyeceğiz. Kahvaltıdan sonra, 10.30’a kadar kabinlerinizden ayrılabilirsiniz. Bir sonraki mavi yolculukta buluşmak üzere!

 

* Yunanistan AB üyesi olduğundan, Schengen vizesi gerekmektedir.

Ramses Yatçılık, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

ÖNEMLİ NOT: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Dönem Tarih Fiyat
1 18 - 24 Mayıs / 12 - 18 Ekim 460 €
2 25 - 31 Mayıs / 28 Eylül - 11 Ekim 575 €
3 1 - 28 Haziran / 14 - 27 Eylül 690 €
4 29 Haziran - 2 Ağustos / 31 Ağustos - 13 Eylül 840 €
5 3 - 30 Ağustos 975 €