Catalog Reservation

Mavi Yolculuk Teknede Yaşam

Mavi Yolculuk Teknede Yaşam

Mavi Yolculuk Teknede Yaşam

Mavi Yolculuk Teknede Yaşam

Mürettebatlı Yat Kiralama'da; normalde yatla her gün 2-3 koy ziyaret edilir ve günlük azami 4 saat kadar yol alınır. Gün içindeki son durağınız gece için konaklayacağınız yerdir. Her 3-4 günde bir limana uğramak, su ve yiyecek tazeleme açısından önemlidir. Bu limanlar küçük balıkçı köylerinde ve bazen küçük ilçelerdedir. Geleneksel ahşap yatlar genellikle motorla çalışır fakat rüzgar doğru yönde ve yeterli kuvvetteyse yelken açarlar.

Yiyecek-İçecek

Özel yat kiralamada yiyecek ve içecekler şirketimizce sağlanabilir. Mönüde kahvaltı, öğlen yemeği, akşamüstü çay veya kahve ile kek-kurabiye servisi ve akşam yemeği mevcuttur.

Ancak istenirse yolcular kendi yiyeceklerini satın alabilirler. Her iki durumda da aşçımız gerekli servisi sunmak için hizmetinizdedir. Mönü genelde geleneksel Türk Mutfağın'ndan oluşmaktadır. Özel bir isteğiniz olursa (toplu istekler-dini tercihler-sağlığa bağlı) önceden haber vermeniz durumunda gerekli ayarlamalar yapılabilir.

Alkolsüz içecekler, yerel ve ithal alkollü içecekler yatın barında mevcuttur. Barda mevcut olmayan özel bir içecek talebiniz olursa lütfen önceden haber veriniz. Mürettebatsız kiralamalarda taze balık ve yerel yiyecekler yiyebileceğiniz restorantları küçük balıkçı köylerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kabin kiralamada listemizde belirtilen fiyat tam pansiyon içindir ve bu tür yolculuklar için haftalık fiks bir menü uygulanmaktadır.

Akşam yemeklerinden sonra Lüx çerez ve meyve servisi yapılmaktadır.

Aktiviteler

Bazı geleneksel guletlerimizde rüzgar sörfü, sandal, basit balık oltaları ve şnorkel, palet bulunur. Ziyaret edilecek çeşitli koylarda yer alan su sporları ekiplerince uygun fiyatlarla hizmete sunulan jet-ski, su kayağı, banana gibi geniş su sporları imkanları mevcuttur. Yolculuğunuz esnasında talebinize göre jet-ski, su kayağı ekipmanları sağlayabiliriz. Tekne demir atınca müşterilerimiz arkeolojik kalıntıları ziyaret edebilir, çam ormanları içinde yürüyüş yapabilir veya güzel sahil şeridinde keşfe çıkabilirler. Hafif meltemde, tente altında kitap okuyup şekerleme yapmak da diğer bir seçenektir. Tabii ki deniz severler yüzebilir, şnorkelle dalabilir veya güneşlenebilirler.

Yolculuğunuz esnasında kara gezintileri için yakın ilçelere, tarihi bölgelere ve doğal güzelliklere gidebilme imkanınız vardır. Örneğin Bodrum-Gökova-Bodrum programında Marmaris turuna katılabilir veya Marmaris-Fethiye-Marmaris programında Caunos Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz.

Deluxe ve ultra lüx teknelerimizde bulunan motorlu su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz.