Bodrum Gulet Kiralama - Ramses Yachting

Bodrum - Gökova - Bodrum

15.02.2021

images/bodrum_gokova_kabinkiralama_ramsesyat.jpg

1. Gün: Bodrum
 

“Mavi Tur”un ilk gününe sizleri Bodrum limanındaki teknenize saat 15.30’dan itibaren yerleştirerek başlayacağız. Bu gün içinde turumuzun ilk durağı olan Cevat Şakir’in aşkı Bodrum’u tanıma imkanınız olacak. Böylece, Bodrum’un begonvil kokan mavi- beyaz sokaklarında dolaşabilir, şehrin canlılığı ile denizin mavisini bir araya getiren sahillerde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Küçük Bodrum ziyaretinizi ise teknenizin konforunda güzel bir akşam yemeğiyle ve size sunduğumuz tam donanımlı kabinlerinizdeki istirahatinizle sonlandırabilirsiniz.

 

2. Gün: Orak Adası - Çökertme

 

“Mavi Tur”un ikinci günü ise kıyıların muhteşem ziyaretine bir başlangıçtır. Sabahın sıcak ışıklarının eşliğindeki kahvaltıdan sonra sizlere tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verecek ve  teknenizin hareketini başlatacağız. Bodrum’un o çok ünlü, masmavi sularını barındıran Orak Adası’na yelken açan teknenizde size özel hazırlanan öğle yemeğinin tadını çıkarırken sevdiklerinizle bu, muhteşem adayı keşfetme ve sularında yüzme imkanını bulabilirisiniz. Bu tatlı öğle keyfinden sonra akşam yemeği ve geceleme için taş evleri, mavi ve beyazı bir araya getiren sokakları ile ünlü balıkçı köyü Çökertme’ye demir atacağız. Buradaki küçük yürüyüşlerinizle size belki İtalya’yı, belki Yunanistan’ı düşündürecek bu kasabayı keşfedebilir, “Mavi Tur”unuzu başka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

 

3. Gün: Yedi Adalar (Kufre Uzun Liman)- İngiliz Limanı

 

“Mavi Yolculuk”unuzun bu sabahında, günün ilk ışıklarıyla kahvaltınızı etmeden önce sizleri buhur ağaçlarından gelen amber kokusunun etrafınızı saracağı su altı dünyasının bir hayli zengin olduğu Yedi Adalar’a götüreceğiz. Buradaki Küfre Koyu’nun görsel ziyafetine doyduktan sonra Uzun limana demir atacak ve buradan da sizler için özenle hazırlanmış akşam yemeği için 2. Dünya savaşı sırasında tarihe tanıklık etmiş, İngiliz savaş gemilerine liman olmuş, huzur dolu doğası ve masmavi suyuyla tanınan İngiliz Limanı’na yelken açacağız.

 

4. Gün:  Kleopatra Adası –Karacasöğüt

 

“Mavi Tur”un 4.günü ise Apollo’nun tapınağından, tarihi Kedrai Şehri’nin sur ve kulelerinden kalan kalıntılara kadar bir çok esere ev sahipliği yapan, tarihiyle görenleri büyüleyen Sedir Adası’na yelken açarak başlayacağız. Bu adadaki efsanelere konu olmuş, kumsalından suyuna tüm haliyle muhteşem Kleopatra Plajı’nda keyif dolu vakitler geçirebilirisiniz. Bu keyif dolu öğleden sonranızı Karacasöğüt limanı’nda akşam yemeği ve geceleme ile noktalayacağız. Ek olarak Karacasöğüt Köyü’nde, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonel turlarımız da sizleri bekliyor olacaktır.

 

 

5. Gün: Löngöz -Tuzla

“Mavi Tur”unuzun 5. gününde kızılçam ormanlarının doğasına hakim olduğu, Longoz Koyu'na demir atacağız. Burada kısa yürüyüşlerle çam kokusunu içinize çekmenize, lokal ve sıcacık bir atmosferi olan Ali Baba’nın yerinde dinlenip muhteşem manzaranın keyfini çıkarmanıza imkan sağlayacağız. İlerleyen saatlerde ise büyüleyici turkuaz mavisi sularında yazın sıcağını üzerinizden atabileceğiniz Tuzla Koyu’na geceleme için yelken açacağız. Bu koyda sizin için hazırlanan akşam yemeğini yiyebilir ve gece istirahatinizi bu koyun sessizliğinde yapabilirsiniz.

6. Gün: Kargılı- Kisebükü (Alakışla Bükü)

“Mavi Yolculuk”unuzun 2. Gününüzün  erken saatlerinde sizleri öğle yemeğinizi yemeniz ve dinlenmeniz için Çökertme'ye götüreceğiz. Daha sonra çakıl taşlarıyla örtülmüş berrak ve masmavi bir suya sahip Bodrum’un en gizli güzelliklerinden biri olan Kisebükü’nde duraklayacağız. Burada koyun muhteşemliğinin tadına varmak için masmavi sularda boyu boyunca yüzebilir, veya  M.Ö. 4000’lere kadar uzanan tarihine göz atmak için sahilde bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

7. Gün: Pabuçburnu- Yalıçiftlik- Bodrum

“Mavi Yolculuk” unuzun 7. Gününde ise günün ilk ışıklarıyla beraber sizin için özenerek hazırlanmış kahvaltınızı ettikten sonra kaptanımız Pabuç Burnu’na hareket edecek. Burada denizin zümrüt rengi sularının tadını çıkarma veya sizler için hazırlanmış köy turu seçeneğinden yararlanma imkanınız olur.  Buradaki öğle yemeğinden sonra sizleri akşam beş çayınızı doğal güzelliği manzarasında içmeniz için Yalıçiftlik’e götüreceğiz. Gece istirahatiniz ve akşam yemeğiniz için ise Bodrum Limanı’na demir atacağız. Akşam yemeğinden sonra burada Bodrum’un gece hayatının tadına bakabilir, şehrin parlayan ışıkları altında sahil boyunca deniz kokusu eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

8. Gün: Bodrum

“Mavi Yolculuk”unuzu Bodrum sabahının içinizi ısıtan ilk ışıkları eşliğinde sizlere özel hazırladığımız kahvaltınızdan sonra 10.30 sularında gezinizi noktalayacağız.

ÖNEMLİ NOT: Klima günde 8 saate kadar kullanılabilir. Tur Operatörümüz , deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Fiyat Detayları
Dönem Tarih Fiyat
1 24 Nisan - 14 Mayıs / 16 - 23 Ekim    3.000 TL   
2 15 Mayıs - 04 Haziran / 25 Eylül - 15 Ekim  3.840 TL  
3 05 - 25 Haziran / 04 - 24 Eylül   4.440 TL  
4 26 Haziran - 16 Temmuz / 28 Ağustos - 03 Eylül  5.400 TL
5 17 Temmuz - 27 Ağustos   6.120 TL 

 

TÜM PROGRAMLAR İÇİN FİYAT DETAYLARI 

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır.
• Tek kişi farkı ( Single Supplement ) %60’dır. 
• Hiç bir programda çocuklar için indirim uygulanmaz. 12 yaş altı çocuklar tekneye kabul edilmez. 

 

FİYATLARA DAHİL OLANLAR 

• Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği. 
• Yemek esnasında 0,5 L su ücretsiz olarak verilir. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir. 
• Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.) 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b). 
• Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. ) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
• Yabancı kara sularında, tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
• Yabancı karasularında, tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masraflar. 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR 

• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları. 
• Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri. 
• Havaalanı transferleri. 

 

****ÖNEMLİ :  KABİN KİRALAMA TURLARINDAKİ ; KÜLTÜREL TURLAR, ÖREN YERLERİ , MÜZE GİRİŞLERİ VE OPSİYONLU KARA TURLARI VE HAVA ALANI TRANSFERLERİ (EXTRA)  TARAFIMIZDAN DEĞİL TUR OPERATÖRÜNÜN DÜZENLEDİĞİ ORGANİSAZYONLARDIR .

**** İlk Depar 24.04.2021 - Son Depar 23.10.2021